Oblast středních Čech je ideálním místem pro vyznavače sportovních aktivit. Pro milovníky sportovního klání je připraveno 11golfových hřišť, několik desítek koňských jízdáren a mnoho jiných sportovišť. Kromě toho se ve Středočeském kraji koná mnoho sportovních akcín, které můžete navštívit jako diváci a nebo si přímo zasoutěžit.
Vedle běžných druhů sportů jako tenis, fotbal, lední hokej, volejbal či košíková, se ve Středočeském kraji provozují sporty méně obvyklé. Ve Staré Huti u Dobříše se můžete setkat s národní házenou (www.narodnihazena.cz).
Za ryzí specialitu lze považovat karetní hru Lóra, která se na světě hraje pouze ve Středočeském kraji na Kladně a ve Slaném (http://www.volny.cz/petasites).
V této rubrice naleznete informace o místech pro vaše sportovní vyžití.

Vítězem prvního ročníku školního projektu „NEsedíme, NEležíme, BĚŽÍME“, který si jako součást BENEŠOVSKÉHO BĚŽECKÉHO FESTIVALU dal za cíl zapojit žáky základních a středních škol z okresu Benešov a okolí do aktivního sportu, se stala benešovská ZŠ Karlov. Na druhém místě skončila vlašimská ZŠ Vorlina a na třetím Obchodní akademie Vlašim. Do soutěže se zapojilo 1 118 žáků z 21 škol. Vítězům budou hodnotné ceny a poháry předány v listopadu. Číst dále

Město Benešov Vás zve na soutěž ve sportovním tanci, která se koná dne 11. 10. 2014 v Kulturním domě Karlov.

Těšit se můžete na tanečníky z řad dospělých, juniorů i dětí. Zatančí jak standardní tance, tak latinsko – americké.

 

 

Již tuto neděli se v Benešově uskuteční Benešovský běžecký festival. Benešovskou desítku, hlavní závod prvního ročníku festivalu, odstartuje legenda české a světové atletiky Jarmila Kratochvílová. Nejlepší česká běžkyně všech dob a držitelka nejdelšího světového rekordu na 800 metrů by se měla ujmout role startéra i v dalších závodech, které budou součástí této běžecké akce. 

Kromě hlavního závodu se běžci vydají na trať minimaratonu (4 000 metrů), nesoutěžního charitativního Běhu naděje (2 000 metrů), běhu dětí a mládeže (140 až 1 120 metrů), běhu hospodyněk a maminek (650 metrů) a běhu sponzorů (650 metrů).

Na každého, kdo doběhne do cíle, čeká účastnická medaile. U charitativního běhu je místo medaile připraven diplom. Zajímavé ceny mohou závodníci získat i v tombole – například pobyt v outdoorových centrech TEPfaktor a Lanový park Slapy, pobyt v Luhačovicích, dětské horské kolo nebo sportovní obuv a oblečení. Některé ceny jsou ve výši 4 000 až 6 000 Kč. Každý, kdo se do závodu zaregistruje předem a uhradí startovné, dostane malý dárek.

Číst dále

Cyklostezka Rakovník – Pavlíkov bude plnit funkcí především turisticko-rekreační na trase Rakovník Pavlíkov, kde v rámci projektu vznikne komunikace pro cyklisty v celkové délce 4,3 km, z čehož cyklostezky tvoří 0,43 km a cyklotrasy 3,87 km. Součástí projektu je rovněž instalace cyklistického mobiliáře a informační tabule.

Přírodní podmínky i existence husté sítě cyklotras v okolí Rakovnicka je pro rozvoj cykloturistiky ideální. V současnosti chybí propojení Rakovníka směrem na jihozápad, které realizovaná cyklostezka vytvoří. Projekt je určen zejména pro cykloturisty a občany samotných obcí. Cílem projektu je výrazně zkvalitnit infrastrukturu cestovního ruchu, zaměřenou na cykloturisty, zatraktivnit malebnou krajinu a přispět k rozvoji environmentálně šetrného cestovního ruchu. Vybudovaná cyklostezka naváže na bezpečnou silnicí III/2331. Vytvoří se cyklistický okruh v bezprostředním okolí Rakovníka a to umožní zřízení nové velice atraktivní cyklotrasy propojující Rakovník s hradem Krakovcem.

Na tento projekt Cyklostezka Rakovník – Pavlíkov navazuje městys Pavlíkov s projektem, jehož předmětem je vybudování turistické stezky s rozhlednou. Městys Pavlíkov plánuje vybudovat turistickou stezku s několika zastaveními, z nichž první bude přibližně v polovině trasy budované cyklostezky. Hlavním stavebním prvkem projektu pak bude rozhledna na Senecké hoře.

Projekt Cyklostezka Rakovník – Pavlíkov je spolufinancován z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy (prioritní osa CESTOVNÍ RUCH). Středočeskému kraji bude poskytnuta dotace až do výše 11 127 133 Kč Kč a kraj přispěje na stavbu částkou 1 963 612 Kč. Stavba by měla být dokončena a zkolaudována do 31.12.2014.

 

 

Poslední březnový víkend se Středočeský kraj účastnil veletrhu For bikes, který se konal na výstavišti v Praze Letňanech. Od roku 2010 tento veletrh představuje před začátkem sezony novinky cyklistického průmyslu, jeho návštěvnost se každoročně zvyšuje a je největší akcí svého druhu v České republice. Číst dále

Pod záštitou hejtmana Středočeského kraje MVDr. Josefa Řiháka se koná soutěž ve squashi v Kutné Hoře.

Více informací k soutěži naleznete na www.squashova-liga.webnode.cz.

Více informací na portálu města Mšena.

Vrchlabí – Hradec Králové – Pardubice – Mělník –Hřensko

Zpráva vychází z informací od starostů, vedoucích odborů měst a obcí na Labi, informací od regionálních spolupracovníků o.s. Labská stezka, výstupů krizových štábů a povodňových komisí.

Číst dále