Oblast středních Čech je ideálním místem pro vyznavače sportovních aktivit. Pro milovníky sportovního klání je připraveno 11golfových hřišť, několik desítek koňských jízdáren a mnoho jiných sportovišť. Kromě toho se ve Středočeském kraji koná mnoho sportovních akcín, které můžete navštívit jako diváci a nebo si přímo zasoutěžit.
Vedle běžných druhů sportů jako tenis, fotbal, lední hokej, volejbal či košíková, se ve Středočeském kraji provozují sporty méně obvyklé. Ve Staré Huti u Dobříše se můžete setkat s národní házenou (www.narodnihazena.cz).
Za ryzí specialitu lze považovat karetní hru Lóra, která se na světě hraje pouze ve Středočeském kraji na Kladně a ve Slaném (http://www.volny.cz/petasites).
V této rubrice naleznete informace o místech pro vaše sportovní vyžití.

Poslední březnový víkend se Středočeský kraj účastnil veletrhu For bikes, který se konal na výstavišti v Praze Letňanech. Od roku 2010 tento veletrh představuje před začátkem sezony novinky cyklistického průmyslu, jeho návštěvnost se každoročně zvyšuje a je největší akcí svého druhu v České republice. Číst dále

Středočeský kraj připravuje k realizaci projekt, na který získal dotaci z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy.

Cyklostezka Rakovník – Pavlíkov bude plnit funkcí především turisticko-rekreační na trase Rakovník Pavlíkov v celkové délce 4,3 km.

Přírodní podmínky i existence husté sítě cyklotras v okolí Rakovnicka je pro rozvoj cykloturistiky ideální. V současnosti chybí propojení Rakovníka směrem na jihozápad, což předkládaný projekt řeší.

Projekt je určen zejména pro cykloturisty, doplňkově pak i pro občany samotných obcí, ležících podél cyklotrasy.

Cílem projektu je výrazně zkvalitnit infrastrukturu cestovního ruchu, zaměřenou na cykloturisty, zatraktivnit malebnou krajinu a přispět k rozvoji environmentálně šetrného cestovního ruchu.

Vybudovaná cyklostezka naváže na bezpečnou silnicí III/2331. Vytvoří se cyklistický okruh v bezprostředním okolí Rakovníka a to umožní zřízení nové velice atraktivní cyklotrasy propojující Rakovník s hradem Krakovcem.

Realizace projektu podpoří rozvoj cykloturistiky a cestovního ruchu všeobecně.

 

Pod záštitou hejtmana Středočeského kraje MVDr. Josefa Řiháka se koná soutěž ve squashi v Kutné Hoře.

Více informací k soutěži naleznete na www.squashova-liga.webnode.cz.

Více informací na portálu města Mšena.

Vrchlabí – Hradec Králové – Pardubice – Mělník –Hřensko

Zpráva vychází z informací od starostů, vedoucích odborů měst a obcí na Labi, informací od regionálních spolupracovníků o.s. Labská stezka, výstupů krizových štábů a povodňových komisí.

Číst dále

Oblastní kalendář 102
Lenka Sešínová - 1.5.2013 18:50
od 1.5.2013 do 31.12.2013 

Květen

1. 5. 2013

17. Dvořákova Nelahozeves

Kralupy nad Vltavou a okolí • okr. Mělník • km: PT–7 – 25, CT–dle zájmu • Kralupy nad Vltavou – ČD, 07:30 – 10:00 • Kralupy nad Vltavou – Turistická základna – Ke Koupališti 182, 10:00 – 15:30 • KČT Kralupy n. Vltavou a TOM 3511 Vltavský paprsek • Kateřina MALÁ, Kuzmínova  395, 278 01 KRALUPY NAD VLTAVOU d 737 463 263 • kct.kralupy@seznam.cz • www.kralupska-turistika.cz

Číst dále

Zahájení sezóny na Labské stezce a Odemykání Labe proběhne v sobotu 4. května 2013 na přístavě pod hradbami v Nymburce.

Občanské sdružení Labská stezka zve všechny na Otevření sezóny na cyklotrasách podle řeky Labe pod středověkými hradbami Na přístavě v Nymburce.  

Akreditace a sraz účastníků i sraz diváků budou v sobotu 4. května 2013 mezi 8 a 9 hodinou v Nymburce na přístavě za hudebního doprovodu skupiny Trampstejk. Nebude chybět „Grilovačka Rádia Jizera“ a atrakce pro malé i velké.

Číst dále

Labská stezka u příležitosti vypouštění Bučického rybníka zve na Odemykání Mrliny po vodě, pěšky, na kole dne 21. 4. 2013 v 8 hodin u Bučického Mlýna.